Cv


Engasjement

2008-2011 Solist ved Hamburgische Staatsoper
2006-2008 Hamburgische Staatsoper, Internationaler Opernstudio
Utdanning

2001-2004 Statens Operahøgskole Oslo
1996-2000 Høgskolen i Stavanger, avd. for kunstfag
1993-1996 Lundehaugen vidg. skole, musikklinjen
Lærere

2001-2006 Anne Nyborg
1996-2000 Aud Halle
1993-1996 Per Sigmund Rettedal
Priser

2007 Shell prisen
2003 Ruud-Wallenberg stipend
2002 Sandnes Sparebank Musikkpris
Nominasjoner

2007 "Nachwuchssängerin des Jahres" 2007, "Opernwelt"
Konkurranser

2005 Semifinalist Dronning Sonjas Internasjonale Musikkonkurranse
2005 2. pris Dronning Sonjas Nasjonale Musikkonkurranse
2004 Semifinalist i Hans Gabor Belvedere Singing Competition Wien
1998 2. pris Ungdommens Sangmesterskap
Mesterklasser

2001-2007 Grace Bumbry, Ann Murray, Reri Grist, Elisabeth Søderstrøm, Anne Nyborg, Andrew Watts, Susanna Eken, Marit Isene, Ian Partridge, Elisabeth Connell, Sherman Lowe, Francesca Scaini, Patricia Mccaffrey
Operaroller

Telemann Flavia (Flavius Bertaridus)
R. Strauss Stimme von Oben (Frau ohne Schatten)
3. magd (Elektra)
Herodias Page (Salome)
Die Kartenaufschlägerin (Arabella)
2. Magd (Daphne)
Wagner Mary (Der Fliegende Holländer)
Flosshilde (Rheingold)
Flosshilde (Götterdämmerung)
Grimgerde (Walküre)
Blumenmädchen, 2. Knappe (Parsifal)
Verdi Maddalena, Giovanna (Rigoletto)
Annina (La Traviata)
Ancella (Simon Boccanegra)
Mozart Cherubino (Le Nozze di Figaro)
3. dame (Die Zauberflöte)
Humperdinck Hänsel, Sandmännchen (Hänsel und Gretel)
O. Strasnoy Miss Betty (Le Bal)
Donizetti Alisa (Lucia di Lammermoor)
Giordano Bersi (Andrea Chenier)
Pergolesi Argene (L`Olimpiade)
Pfitzner Silla (Palestrina)
Janacek Eine Magd (Jenufa)
Fekluscha (Katja Kabanova)
Bizet Mercédès (Carmen)
Haydn Ernesto (Il Mondo della Luna)
Händel Unulfo (Rodelinda)
Gluck Tangia (Le Cines)
Diana (Iphigénie en Tauride)
Puccini La Zelatrice (Suor Angelica)
Suzuki (Madama Butterfly)
Barber Sally (A Hand of Bridge)
Menotti Mrs. Nolan (The Medium)
Cavalli Diana, Furie, La Natura (La Calisto)
Lehar Olga (Die Lustige Witwe)
Offenbach La Mère (Les contes d'Hoffmann)
CD innspillinger

2012 Eyvind Alnæs songs, Erling Eriksen Klaver, Toccata Classics
2012 "Flavius Bertaridus" Telemann, Sony Classical/Deutsche Harmonia Mundi 2012
2011 "Götterdämmerung", Wagner, OEHMS Classics
2011 "L'Olimpiade", Pergolesi, Sony Classical/Deutsche Harmonia Mundi
2009 "Die Walküre", Wagner, OEHMS Classics
2008 "Das Rheingold", Wagner, OEHMS Classics
2005 "Den store stjerna" med Alta Motettkor
2002 "Den fyrste song" med Alta Motettkor

Cv ble oppdatert 18. februar 2014.